שנת המס 2023 נפתחה ואנחנו מזמינים אתכם לוובינר הפקת דו"ח במערכת אלפי
יום שני 15/04 בשעה 20:30

בלוג

בתקופה האחרונה, טרנד העבודה מהבית צבר לא מעט תאוצה. יותר אנשים מעדיפים לעבוד מהבית, בין אם הם עצמאיים ובין אם הם שכירים. לעצמאיים יש יתרון בכך שהם יכולים לדווח על הוצאות מסוימות לצורך ניכוי מהכנסותיהם. תקנות המס מאפשרות להכיר בהוצאות מסוימות באופן חלקי, ובתנאי שניתן לזהות בצורה ברורה שהוצאות אלו שימשו לפעילות העסקית. הוצאות פרטיות לא יותרו לניכוי, ולכן חשוב לבצע הפרדה. לרוב, עצמאי שעובד מהבית ישתמש בחדר מסוים כמשרד. חלק מההוצאות שאותן הוא יוכל לנכות מהכנסותיו הן הוצאות הארנונה, מים וחשמל, לפי הגודל של חדר העבודה ביחס לגודל הדירה. אפשר להכיר גם בהוצאות שכירות כל עוד מספקים אישור ניכוי מס במקור מהמשכיר. ניתן להכיר בהוצאות ריבית על משכנתה שנלקחה באופן יחסי.
ישנן חברות אשר מתמרצות עובדים באמצעות אופציות או מניות. תמריץ זה נקרא בשפה החשבונאית "תגמול הוני". מטרת התגמול ההוני היא ליצור הזדהות בין העובדים לחברה, לתת להם תחושת שייכות ותמריץ פנימי להיות עובדים טובים.
NFT, המושג שהפך למאוד ויראלי בשנה האחרונה. אבל מה זה אומר?
אחת הדעות הנפוצות היא כי היחס לקריפטו בעיני החוק זהה ליחס לניירות ערך או מטבעות פיאט (דולר, שקל וכו'), אך דעה זו שגויה. החוק מגדיר כי מטבע מבוזר הוא נכס עם כלל המשמעויות הנגזרות מכך. לדוגמא, לא ניתן לבצע קיזוז עליות שער מרווח הון כמו שניתן לבצע בעת מסחר במט"ח.
הבלוג לעצמאי העצמאי

הוצאות העסק בעבודה מהבית

בתקופה האחרונה, טרנד העבודה מהבית צבר לא מעט תאוצה.
יותר אנשים מעדיפים לעבוד מהבית, בין אם הם עצמאיים ובין אם הם שכירים.
לעצמאיים יש יתרון בכך שהם יכולים לדווח על הוצאות מסוימות לצורך ניכוי מהכנסותיהם.
תקנות המס מאפשרות להכיר בהוצאות מסוימות באופן חלקי, ובתנאי שניתן לזהות בצורה ברורה שהוצאות אלו שימשו לפעילות העסקית.
הוצאות פרטיות לא יותרו לניכוי, ולכן חשוב לבצע הפרדה.
לרוב, עצמאי שעובד מהבית ישתמש בחדר מסוים כמשרד. חלק מההוצאות שאותן הוא יוכל לנכות מהכנסותיו הן הוצאות הארנונה, מים וחשמל, לפי הגודל של חדר העבודה ביחס לגודל הדירה. אפשר להכיר גם בהוצאות שכירות כל עוד מספקים אישור ניכוי מס במקור מהמשכיר.
ניתן להכיר בהוצאות ריבית על משכנתה שנלקחה באופן יחסי.

המשך קריאה »
מאמרים

מה זה תגמול הוני?

ישנן חברות אשר מתמרצות עובדים באמצעות אופציות או מניות. תמריץ זה נקרא בשפה החשבונאית "תגמול הוני".
מטרת התגמול ההוני היא ליצור הזדהות בין העובדים לחברה, לתת להם תחושת שייכות ותמריץ פנימי להיות עובדים טובים.

המשך קריאה »
מאמרים

עושים סדר בקריפטו

אחת הדעות הנפוצות היא כי היחס לקריפטו בעיני החוק זהה ליחס לניירות ערך או מטבעות פיאט (דולר, שקל וכו'), אך דעה זו שגויה. החוק מגדיר כי מטבע מבוזר הוא נכס עם כלל המשמעויות הנגזרות מכך.
לדוגמא, לא ניתן לבצע קיזוז עליות שער מרווח הון כמו שניתן לבצע בעת מסחר במט"ח.

המשך קריאה »
דילוג לתוכן